Kąpiel dla suchej skóry

Przepis na mleko do kąpieli

Kąpiel dla suchej skóry

Przesuszanie skóry początkowo może być tylko okresowe, spowodowane działaniem czynników atmosferycznych – słońca, wiatru czy mrozu. Gdy zimą przebywasz w mocno ogrzewanych pomieszczeniach Twoja skóra jest szczególnie narażona na utratę wilgoci.

Sucha skóra wymaga specjalnej pielęgnacji i nawilżenia, aczkolwiek „nie lubi” ona długich i gorących kąpieli, gdyż po owych zabiegach staje się bardziej szorstka i podatna na łuszczenie się. Jeśli suchość skóry to Twój problem staraj się kąpać w ciepłej wodzie nie dłużej niż 15-20 minut.

Mamy ciekawy pomysł jak pielęgnować suchą skórę, a przy okazji rozgrzać się w zimowy dzień. Kilka kropli specjalnie dobranych olejków eterycznych oraz mleko i miód świetnie poprawią kondycję skóry, a także sprawią, że poczujesz się odprężona i zrelaksowana.

Składniki potrzebne do przygotowania kąpieli dla suchej skóry

Przepis na mleko do kąpieli

Przepis na mleko do kąpieli

Przepis na mleko do kąpieli

Sposób przygotowania kąpieli dla suchej skóry

Do miseczki z mlekiem w proszku dodaj 1 łyżkę miodu i oleju kokosowego, 6 kropli olejku lawendowego oraz 6 kropli olejku cynamonowego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i wsyp miksturę do wanny z ciepłą, ale nie gorącą wodą. Zażywaj kąpieli przez 20 minut.

Działanie kąpieli dla suchej skóry

Dzięki kompozycji olejków eterycznych Twoja skóra stanie się nawilżona i odżywiona. Olejek cynamonowy skutecznie Cię rozgrzeje, a olejek lawendowy zadziała odprężająco i regenerująco na ciało oaz duszę.

Kosmetyki naturalne poprawią kondycję skóry, a także spowodują, że poczujesz się zadowolona i pełna energii. Tak przygotowany rytuał możesz stosować 2 – 3 razy w tygodniu.

Justyna Krzycka


TAGI: ,

Dodaj komentarz