Koniec świata według starożytnej przepowiedni Majów

Koniec świata według starożytnej przepowiedni Majów

Koniec świata według starożytnej przepowiedni Majów

Od dnia 21.12.2012 roku dzieli nas zaledwie rok kalendarzowy, a na ten właśnie dzień kalendarz Majów zapowiada koniec ery. Dwanaście, autorstwa Williama Gladstone’a, to najnowsza powieść, skierowana przede wszystkim do młodzieży, traktująca o interpretacji przypuszczalnego końca świata. Książka pojawiła się nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Głównym bohaterem książki Dwanaście jest Max Doff, który próbuje odkryć tajemnicę starożytnej przepowiedni Majów. Dotyczy ona końca świata, który ma nastąpić 21.12.2012 roku. Dzień ten jest ostatnim w kalendarzu Majów, ale jednocześnie pierwszym dniem nowej ery. Ma to być nowy etap w dziejach świata, zupełnie odmienny od tego, w którym żyjemy.

Max Doff jest niezwykłą osobą. Do szóstego roku życia był niemową, żyje w świecie kolorów i liczb. Mimo tego, od najmłodszych lat przejawiał cechy przywódcze. W wieku piętnastu lat objawiły mu się imiona dwunastu postaci, których znaczeń początkowo nie zrozumiał. Dopiero po skończonych studiach spotkał pierwszego z Dwunastu, a potem kolejnych. Okazuje się, że postaci te są ze sobą powiązane i że wszystkie odegrają wielką rolę
w dniu końca świata. Max Doff musi rozwiązać zagadkę, kim są te osoby. W tym celu wyrusza w podróż m.in. do Aten, Meksyku, Jerozolimy, Chin. Gdy nastąpi kres jego podróży, zjednoczy się z Dwunastoma i wówczas pozna prawdziwe znaczenie daty 21.12.2012 roku. Jednak czy starożytna przepowiednia Majów się spełni?

Dwanaście to powieść o zbliżającym się końcu świata. Świata, który dotyczy każdego z nas, dlatego ta tematyka wywołuje wiele zainteresowania i emocji. To świetna, aktualna powieść – ta krótka recenzja prezesa MySpace, Toma Andersona, najlepiej oddaje cały charakter książki. Z pewnością wszyscy czytelnicy zapamiętają datę 21.12.2012 roku.

***
William Gladstone – posiada dyplom antropologii kulturowej. Studiował na Yale i Harwardzie.  Współpracował z wybitnymi autorami z dziedziny duchowości oraz ze znakomitymi wizjonerami, m.in. z Tomem Andersonem, twórcą serwisu społecznościowego MySpace.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz