Koloidalne złoto w kosmetyce

Koloidalne złoto w kosmetyce

Koloidalne złoto w kosmetyce

Niewiele jest preparatów, które posiadają tak wielokierunkowe, udowodnione działanie. Cząsteczki 24-karatowego koloidalnego złota zawarte w maskach czy kremach przeciwdziałają starzeniu się skóry, nawilżają ją, a także są skuteczną bronią w walce z trądzikiem i przebarwieniami.

Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje obecnie zabiegi z tzw. złotą maską. Co kryje się pod tym określeniem i jakie efekty przynosi zastosowanie złotej maski?

Warto wiedzieć, że maseczki z koloidalnym złotem – jako jedne z nielicznych – będą dobrym wyborem dosłownie dla każdego. Po ich zastosowaniu skóra staje się jedwabista, gładka, nawilżona i rozświetlona, dzięki czemu zabiegi ze złotymi maskami są szczególnie chętnie wybierane w przededniu ważnych uroczystości. Ale nie tylko. Bowiem złote maski oraz inne kosmetyki zawierające koloidalne złoto powodują również ogólną poprawę kondycji skóry, także tej z problemami.

Dojrzała cera lubi złoto

Kosmetyki z koloidalnym złotem, w tym maski często rekomendowane są w szczególności osobom, których celem jest redukcja zmarszczek oraz zapobieganie powstawaniu kolejnych.

Drobinki złota posiadają wyjątkową zdolność do stymulacji produkcji kolagenu w skórze, który jest jednym z najważniejszych składników odpowiedzialnych za jędrność, elastyczność i młody wygląd skóry.

Oczywiście w celu wzmocnienia efektów warto łączyć ze sobą różne nowinki kosmetologiczne. Dobrym pomysłem będzie np. poprzedzenie złotej maski mikrodermabrazją lub zabiegiem falami radiowymi. Zwłaszcza ta druga technologia w znaczący sposób wspomoże odmłodzenie i zwiększenie napięcia skóry.

Kosmetyki ze złotem a cera problematyczna

Jednak nie tylko osoby walczące ze zmarszczkami mogą fundować swojej skórze relaks ze złotą maską. Jak już wspomniałam na początku, koloidalne złoto posiada wyjątkowo dużo właściwości w zakresie poprawy wyglądu skóry.

Kolejną jest silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Koloidalne złoto pomaga więc zapobiegać infekcjom skórnym oraz namnażaniu się zmian trądzikowych. Normalizuje pracę skóry i prowadzi do zwężenia porów.

Badania kliniczne potwierdziły także korzystny wpływ złota na redukcję przebarwień z uwagi na spowolnienie wydzielania melaniny (barwnik skóry).

Ważną informacją na pewno jest także fakt, że stosowane w kosmetyce 24-karatowe koloidalne złoto jest nietoksyczne i łatwo przyswajalne. Nie powoduje uczuleń. Wykorzystywane jest ono również w medycynie estetycznej.

To właśnie ze złota wykonane są tzw. złote nici, czyli struktury wszczepiane pod skórę właściwą, które mają tworzyć stelaż dla mięśni i zapobiegać wiotczeniu skóry.


Joanna Cabaj - Bonicka

Autor: Joanna Cabaj - Bonicka

Właścicielka Salonu Estetyki BeautifulSkin w Warszawie przy ul. Wilczej 66/68 powstałego przy współpracy franczyzowej z firmą Centrum Dystrybucji Image, posiadającej 15-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej, doświadczona kosmetyczka z ukończonym specjalistycznym kursem wykonywania zabiegów przy użyciu technologii IPL (Intense Pulsed Light) oraz RF (radio frequency), wykonuje zabiegi usuwania owłosienia przy pomocy IPL, fotoodmładzania, fale radiowe na twarz i na ciało, mezoterapię bezigłową, zabiegi pielęgnacyjne na twarz; jej specjalnością są terapie przeciwtrądzikowe.

bs_logo_czarne-1Salon Estetyki BeautifulSkin
tel. kom. (+48) 783-304-112
Warszawa, ul. Wilcza 66/68 (róg Emilii Plater)
e-mail: warszawa1@beautifulskin.info.pl
www.beautifulskin.waw.pl

TAGI:

Dodaj komentarz