Kawa chroni przed Alzheimerem

Kawa chroni przed Alzheimerem

Kawa chroni przed Alzheimerem

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kawoszy. Po raz kolejny wyniki badań naukowych wskazują na pozytywne właściwości zdrowotne kofeiny.

Jak donosi Journal of Alzheimer’s disease 3 filiżanki kawy dziennie mogą uchronić przed nieuleczalną,  postępującą degeneracją układu nerwowego, jaką jest choroba Alzheimera, której towarzyszą zaburzenia pamięci, funkcji poznawczych, osobowości, zachowania, mowy i czynności ruchowych.

Zdaniem naukowców to zasługa kofeiny, której umiarkowanie podwyższony poziom we krwi, w przypadku osób powyżej 65 roku życia, przeciwdziała otępieniu, chroni przed niekorzystnymi zmianami w mózgu i znacznie redukuje ryzyko choroby.

Eksperci podkreślają, że spożywanie zaledwie 3 filiżanek kawy dziennie może oddalić w czasie, a w wielu przypadkach nawet zupełnie uchronić przed tym schorzeniem, które dotyka w Polsce już ponad  200 000 osób.

To kolejne tego typu badanie naukowe. Już wcześniej skandynawscy badacze wskazywali na pozytywny wpływ picia kawy w średnim wieku, na ryzyko pojawienia się choroby Alzheimera w wieku podeszłym.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz