Jak wygrać walkę w cellulitem?

Jak wygrać walkę z cellulitem

Jak wygrać walkę w cellulitem?

Każdy, kto choć raz podjął walkę z cellulitem, wie, jak trudno jest się go pozbyć. Najszybsze i najskuteczniejsze jest zaatakowanie go równocześnie na kilka sposobów.

Cellulit powstaje w wyniku nadmiernego nagromadzenia i rozrostu komórek tłuszczowych, najczęściej w obrębie ud, pośladków, wewnętrznej strony kolan oraz brzucha. Ich obecność sprawia, że tkanki podskórne w tym obszarze zatrzymują więcej wody wraz z resztkami pokarmu (substancje toksyczne) utrudniają regularne odżywianie tkanek wartościowymi substancjami. Dlatego też z cellulitem warto walczyć nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych.

Cellulit występuje głównie u kobiet. Narażone na niego są szczególnie kobiety w okresie ciąży i menopauzy w związku z częstym wzrostem wagi w tym czasie. Aczkolwiek z problemem cellulitu spotyka się obecnie także wiele szczupłych osób, jego powstawaniu  sprzyja bowiem również siedzący tryb życia oraz niewłaściwa dieta.

Dieta na cellulit – to za mało

Cellulitu nie da się pozbyć tylko poprzez odchudzanie się. Oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej sprzyja redukcji pomarańczowej skórki. Niemniej nie jesteśmy w stanie zredukować jej ilości do zera. Oznacza to, że pomimo osiągnięcia smuklejszej sylwetki wciąż możemy mieć problem ze nierównomiernym rozłożeniem pod skórą komórek tłuszczowych widocznych na skórze w formie cellulitu.

Ta metoda pozbywania się cellulitu w szczególności nie jest polecana osobom, które mają odpowiednią wagę. Zamiast odchudzać się powinny odpowiednio komponować posiłki. Ważna jest ich regularność oraz ograniczenie nadmiernego spożycia tłuszczów, węglowodanów oraz soli. Niezwykle istotne jest także spożycie przynajmniej 2 litrów wody (ewentualnie zielonej herbaty) dziennie. Kawa i czarna herbata się nie liczą.

Jeśli chcemy skutecznie pozbyć się cellulitu, powinniśmy zdecydować się także na regularne ćwiczenia fizyczne oraz stosowanie odpowiednich środków kosmetycznych lub farmakologicznych – kremy i żele do użytku zewnętrznego, a przy zaawansowanych postaciach cellulitu można przyjmować również środki doustne oparte na flawonoidach bądź pentoksyfilinie, które poprawiają mikrokrążenie. Należy też wówczas unikać ciasnych i obcisłych ubrań, które utrudniają przywrócenie odpowiedniego krążenia i sprzyjają powstawaniu cellulitu.

Wiele sposobów walki z cellulitem oferują obecnie także gabinety kosmetyczne. Które z nich są najskuteczniejsze?

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia bezigłowa jest cenną metodą walki z cellulitem. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu możemy zaaplikować w miejsca dotknięte cellulitem odpowiedni koktajl złożony z substancji ujędrniających, poprawiających krążenie oraz powodujących rozpad komórek tłuszczowych. Do substancji takich zaliczamy np. ekstrakt z karczocha, krzemionkę organiczną, wąkrotkę azjatycką, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny oraz kofeinę i L-karnitynę.

Zabieg mezoterapii bezigłowej jest bezbolesny i bezinwazyjny, ale dzięki wykorzystaniu impulsów elektrycznych umożliwia  dużo głębsze wmasowanie substancji aktywnych niż w sposób manualny. Pozwala to na uzyskanie bardzo dobrych efektów w walce z cellulitem.

Umożliwia redukcję cellulitu o jeden stopień w cyklu zabiegowym, który obejmuje ok. 10 zabiegów wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Korzystne rezultaty daje także wykonywanie mezoterapii na przemian z innymi zabiegami kosmetycznymi.

Masaże antycellulitowe

Inne zabiegi zwalczające cellulit, które można znaleźć w ofertach gabinetów kosmetycznych to m.in. fale radiowe, endermologia oraz bańka chińska.

Fale radiowe RF (therma lipoliza) sprzyjają rozpadowi komórek tłuszczowych, które następnie mogą być przetransportowane do układu limfatycznego i wydalone z organizmu. W celu ułatwienia im tego warto zakończyć zabieg radiofrekwencji odprowadzeniem limfy do węzłów chłonnych. Zabiegi falami radiowymi polegają na masowaniu skóry ciepłą głowicą i są bardzo przyjemne.

Za nieco mniej przyjemne uważane są zazwyczaj zabiegi endermologii oraz bańki chińskiej – oba oparte na tym samym mechanizmie. Można wręcz stwierdzić, że endermologia do elektroniczny odpowiednik masażu bańką. Podczas jednego i drugiego zabiegu wykorzystywane jest podciśnienie, które pozwala na zasysanie fałdów skóry wraz ze znajdująca się pod nią tkanką. Zassany obszar jest następnie rozmasowywany w odpowiednich kierunkach, co prowadzi do pobudzenia krążenia, usunięcia toksyn oraz przyspieszenia przemiany materii.

Wielokierunkowa terapia antycellulitowa złożona z odpowiednich zabiegów w gabinecie oraz pielęgnacji domowej pozwala na spektakularną poprawę w zakresie redukcji cellulitu i ujędrnienia ciała.


Katarzyna Kłosińska

Autor: Katarzyna Kłosińska

Kosmetolog, wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi; posiada szeroką wiedzę z zakresu właściwości i zastosowania poszczególnych substancji aktywnych i preparatów, dzięki czemu doskonale potrafi doradzić Klientom indywidualną ścieżkę pielęgnacji skóry; pracuje w Salonie Estetyki BeautifulSkin gdzie wykonuje zabiegi usuwania owłosienia przy pomocy IPL, zamykania naczynek, leczenia trądziku i trądziku różowatego...

bs_logo_czarne-1Salon Estetyki BeautifulSkin
tel. kom. (+48) 783-304-112
Warszawa, ul. Wilcza 66/68 (róg Emilii Plater)
e-mail: warszawa1@beautifulskin.info.pl
www.beautifulskin.waw.pl

TAGI: , ,

Dodaj komentarz