Jak poprawić owal twarzy?

Jak poprawić owal twarzy

Jak poprawić owal twarzy?

Pod wpływem grawitacji i upływu czasu włókna kolagenowe znajdujące się w naszej skórze tracą elastyczność i się rozciągają. Skutki tego procesu widoczne są w postaci zwiotczeń, opadających kącików ust, tzw. chomików czy drugiego podbródka. Czy da się bezoperacyjnie odwrócić te zmiany i poprawić owal twarzy?

Jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych technologii stosowanych w kosmetologii do obkurczenia włókien kolagenowych oraz pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu fale radiowe (RF, radiofrekwencja), które są jednym ze sposobów na osiągnięcie efektu liftingu bez skalpela. Zabieg zaskarbił sobie już rzesze wielbicielek, bowiem nie dość, że skuteczny, to na dodatek przyjemny.

Efekty po falach radiowych

Efekty zależą od wieku, wyjściowej kondycji skóry oraz liczby wykonanych zabiegów. Zabiegi falami radiowymi mogą być stosowane już przez osoby powyżej 25. roku, gdyż właśnie wtedy najczęściej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Profilaktyka w tym momencie jest bardzo ważna i może w przyszłości znacząco opóźnić moment pojawienia się zmarszczek czy zwiotczeń.

Pulsacyjny masażer twarzy

 


A co z osobami, których owal twarzy już teraz wymaga poprawy? Fale radiowe pozwalają na znaczące polepszenie kondycji skóry i redukcję niekorzystnych zmian. Osoby, które poddają się zabiegom, już w trakcie serii zauważają, że ich skóra staje się bardziej gęsta, jędrna, gładka. Co więcej, dzięki ciepłu emitowanemu podczas zabiegu następuje odprężenie mięśni twarzy, dzięki czemu wygląda ona na wypoczętą, a rysy stają się łagodniejsze.

Do najistotniejszych zmian należy także poprawa napięcia skóry na policzkach, likwidacja tzw. chomików, obkurczenie zwisającego podbródka, a także wyraźne zarysowanie linii żuchwy, czyli poprawa owalu twarzy. Po serii zabiegów obserwujemy także wypłycenie zmarszczek na czole, wokół oczu oraz tzw. bruzdy nosowo-wargowej. Zdecydowanie młodziej wygląda także szyja, która obok twarzy i dłoni, najczęściej może zdradzić nasz prawdziwy wiek.

W jaki sposób RF poprawia owal twarzy?

Z punktu widzenia klienta zabieg jest bardzo prosty – masaż skóry ciepłą głowicą. Jednak procesy, które zachodzą podczas tego zabiegu, są dużo bardziej złożone. Należy wiedzieć, że stosowane w kosmetyce fale radiowe to fale elektromagnetyczne wytwarzane przez prąd elektryczny o wielkiej częstotliwości. Pod wpływem działania pola elektromagnetycznego w tkankach głębiej położonych następuje wzrost temperatury, nawet do ok. 45 stopni Celsjusza.

Powoduje to tymczasową denaturację włókien kolagenowych, niewidoczną dla oka. Rozpoczęty zostaje proces przebudowy włókien, które ulegają skurczeniu, następnie napinają się i odnawiają strukturę. Poza tym wzrost temperatury stymuluje fibroblasty do produkcji białek – kolagenu i elastyny. To wszystko powoduje zwiększenie napięcia i elastyczności skóry oraz poprawę owalu twarzy.

Podczas zabiegu odczuwamy jedynie ciepło, czasem lekkie szczypanie. Parametry są dostosowywane do indywidualnych preferencji, więc klient sam decyduje, ile jest w stanie wytrzymać. Głowica powinna być bardzo ciepła, niemniej nie może parzyć i powodować dużego dyskomfortu. Zabieg jest wyjątkowo lubiany przez klientki, które bez trudu są w stanie dobrać dla siebie idealny poziom oddziaływania fal radiowych.

Poprawa owalu twarzy dopiero po serii

Uzyskanie oczekiwanych efektów wymaga wykonania serii zabiegów. W przypadku osób młodszych, które chcą je wykonać profilaktycznie, jest to ok. 5 powtórzeń 1-2 razy w tygodniu. W przypadku osób w średnim wieku i starszych z wyraźnymi oznakami utraty jędrności i starzenia się skóry oraz wymagających poprawy owalu twarzy zalecana jest seria 10 zabiegów. Warto też wiedzieć, że najlepsze efekty liftingu widoczne są po 3-6 miesiącach od zakończonej serii. Tyle czasu trwa proces pełnej przebudowy włókien kolagenowych.


Joanna Cabaj - Bonicka

Autor: Joanna Cabaj - Bonicka

Właścicielka Salonu Estetyki BeautifulSkin w Warszawie przy ul. Wilczej 66/68 powstałego przy współpracy franczyzowej z firmą Centrum Dystrybucji Image, posiadającej 15-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej, doświadczona kosmetyczka z ukończonym specjalistycznym kursem wykonywania zabiegów przy użyciu technologii IPL (Intense Pulsed Light) oraz RF (radio frequency), wykonuje zabiegi usuwania owłosienia przy pomocy IPL, fotoodmładzania, fale radiowe na twarz i na ciało, mezoterapię bezigłową, zabiegi pielęgnacyjne na twarz; jej specjalnością są terapie przeciwtrądzikowe.

bs_logo_czarne-1Salon Estetyki BeautifulSkin
tel. kom. (+48) 783-304-112
Warszawa, ul. Wilcza 66/68 (róg Emilii Plater)
e-mail: warszawa1@beautifulskin.info.pl
www.beautifulskin.waw.pl

TAGI: ,

1 comment

Dodaj komentarz