Jak dodać włosom objętości?

Jak dodać włosom objętości? f

Jak dodać włosom objętości?

Cienkie, przyklapnięte włosy są zmorą wielu kobiet. Zdarza się, że trzeba je myć codziennie. Po umyciu tracą świeżość już po kilka godzinach. Gładko przylegające włosy do skóry głowy potrafią zdemotywować. Ponadto ciężko jest ułożyć włosy jeśli posiadamy ten gatunek. Problemy  stwarza również pielęgnacja.

Aby dodać objętości włosom przygotowaliśmy pomocne wskazówki.

Pielęgnacja oraz układanie włosów

Po pierwsze należy zrezygnować z preparatów z silikonami, które obciążają włosy. Maski, kremy ograniczyć do minimum. Produkty nakładamy w małych porcjach, jedynie na końce. Polecamy za to preparaty zwiększające objętość. „Pogrubiają” kosmyki oraz je pielęgnują. Preparaty z naturalnymi składnikami są jak najbardziej wskazane.

Po drugie nie wolno przesadzać z środkami do stylizacji. Włosy staną się ciężkie, obciążone. Jedyne czego powinnyśmy używać to pianka zwiększająca objętość w małej ilości. Godne uwagi są także lotiony, spray’e aplikowane blisko skóry głowy, które unoszą znacząco włosy od nasady aż po końce. „Włos w płynie” jest doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji oraz nadaniu objętości włosom.

Po trzecie do suszenia używamy dyfuzora – specjalnej końcówki dołączonej do suszarki. Możemy także lekko pochylić głowę i w tej pozycji suszyć włosy. Do modelowanie stosujemy grubą szczotkę. Po tych trikach włosy dodatkowo będą odbite u nasady. Włosy można także nawinąć na grube wałki lub wykonać skręty lokówką – niezawodny sposób na zwiększenie puszystości. Dodatkowo można tapirować włosy.

Zabiegi nadające objętość włosom

Odpowiednie strzyżenie jest istotne. Najlepiej, aby włosy były krótkie lub do ramion – najłatwiej utrzymać puszystość na takiej długości. Jeśli ktoś woli długie kosmyki, powinny być one odpowiednio wycieniowane,  tak aby nadać lekkości fryzurze. Końce powinno się podcinać co 6-8 tygodni, ponieważ przy włosach cienkich rozdwojone kosmyki są bardzo widoczne.

Kolory wpływają na objętość naszych włosów. Gdy mamy jasne kosmyki wydają się gęściejsze. Ta sama zasada dotyczy pasemek. Odwrotnie jest z ciemnymi kolorami. Im ciemniejszy tym wydaje się, że porost jest rzadszy. Farbowanie również wpływa na objętość – po farbowaniu włosy sprawiają wrażenie grubszych. Dzieję się tak, ponieważ włosy podczas koloryzacji pęcznieją.

Warto jest się zastanowić nad zmianą pielęgnacji, koloru, układaniem jeśli mamy dość włosów bez objętości. W tym sezonie modne są „bujne” czupryny.

 


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

Dodaj komentarz