Jak dbać o włosy kręcone?

Jak dbać o włosy kręcone?

Jak dbać o włosy kręcone?

Włosy kręcone przeważnie są gęste, suche. Ciężko nad nimi zapanować-niesfornie się puszą. Często osoby z tym gatunkiem muszą prostować włosy, ponieważ nie chcą się ładnie układać. Jeśli są odpowiednio pielęgnowane oraz stylizowane są piękne. Nie trzeba ich zmieniać. Fryzura pełna objętości – o tym marzy wiele kobiet. Niestety wiele osób popełnia dużo błędów w ich pielęgnacji. W rezultacie ma suche, przesuszone kosmyki odstające w każdą stronę. Wystarczy, że poznasz tajniki pielęgnacji, abyś mogła cieszyć się pięknym skrętem swoich włosów.

Pielęgnacja włosów kręconych

Włosy kręcone potrzebują nawilżenia, wygładzenia, zdyscyplinowania. Są wyjątkowo suche, gęste, niesforne, podatne na uszkodzenia. Szampon powinien zawierać delikatne substancje, aby nie podrażniały one skóry głowy oraz nie obciążały kosmyków. Zdarza się również, że włosy na końcach są suche a u nasady szybko się przetłuszczają. Mamy wtedy problem, ponieważ nie wiemy, na jaka pielęgnację się zdecydować-zmniejszyć łojotok czy nawilżyć włosy. Aby włosy odzyskały równowagę dobrym rozwiązaniem jest używanie szamponu do włosów przetłuszczających się, a na końce-odżywkę nawilżającą.

Następnym etapem pielęgnacji jest aplikowanie odżywki. Polecamy używanie produktów z serii do włosów kręconych. Należy omijać skórę głowy, ponieważ powoduje to podrażnienia. Kosmetyki spłukujemy letnią wodą – zamyka to łuski włosów, zwiększa blask, ułatwia rozczesywanie. Gorąca je rozchyla, przez co włosy się puszą. Mokre włosy osuszamy ręcznikiem, nigdy nie trzemy-w ten sposób niszczymy je. Warto także używać mgiełki do włosów kręconych bez spłukiwania.

Rozczesujemy mokre włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, aby uniknąć efektu „baranka”. Nie czekamy, aż wyschną-możemy wówczas mieć problem z ich rozczesaniem. Do suszenia wybieramy suszarkę z dyfuzorem. Nie modelujemy ich na grubą szczotkę. W ten sposób niszczymy skręt.

Włosy kręcone najładniej prezentują się długie lub półdługie. Krótkie pasują tylko osobom o regularnych rysach, szczupłej twarzy. Ważne jest, aby podcinać zniszczone końce. Należy wybrać się do dobrego fryzjera, aby skrócił tylko je o 1-2 cm oraz dobrał technikę strzyżenia do tego gatunku. Włosy będą się ładnie układać po odpowiednim cięciu. Źle wykonane strzyżenie powoduje m. in puszenie. Raz na jakiś czas dobrze jest skorzystać z salonowej regeneracji. Stanowczo odradzamy zabiegi rozjaśniające.

Stylizacja włosów kręconych

Układanie włosów oraz dobór preparatów stylizujących odgrywa ogromną rolę. Jak wiadomo produkty pomagające utrwalić kosmyki wysuszają je. Gatunek tych włosów jednak ich potrzebuje. Aby uniknąć wysuszenia wybieramy kosmetyki bez alkoholu. Należy także odrzucić żele-sklejają one włosy. Za to na pewno pomogą pianki, woski, lakiery, spray przeznaczone do włosów kręconych. Piankę lub spray aplikujemy na wilgotny porost. Ugniatając włosy oraz układając palcami ukształtujemy skręt. Efekt możemy utrwalić lakierem. Aby uzyskać połysk należy użyć nabłyszczacza lub wosku. Na co dzień dobrym rozwiązaniem jest zaczesywanie włosów w kucyk, aby mogły „odpocząć” od substancji utrwalających.

Im bardziej zadbane są włosy tym ładniejszy skręt, rozczesywanie, mniej problemów. Warto pokochać swoje włosy – kręcone, proste, falowane. Poznawać sposoby ich pielęgnacji, wydobywać ich naturalne piękno niż na siłę zmieniać. Co ważne obecnie modne są włosy proste jak i kręcone.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI:

Dodaj komentarz