Jak dbać o skórę w okolicach oczu?

Jak dbać o skórę w okolicach oczu?

Jak dbać o skórę w okolicach oczu?

Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo cienka – ma zaledwie 0,5 mm grubości. Zajmuje niewielką powierzchnię twarzy, ale to właśnie w tym obszarze powstaje często wiele defektów niekorzystnie wpływających na nasz wygląd, takich jak obrzęki, cienie czy zmarszczki. Co robić, by opóźnić pojawienie się tych zmian oraz jak je zredukować?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że skóra w okolicach oczu różni się od skóry na pozostałej części twarzy. Jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, a do tego bardzo wiotka i cienka. Łatwo ulega podrażnieniu. Łzy, zmywanie makijażu, wkładanie i usuwanie soczewek, słone jedzenie, alergie – to wszystko sprawia, że skóra wokół oczu może się zaczerwienić, wysuszyć, rozciągać, a w rezultacie wyglądać nieestetycznie.

Dlatego powinniśmy o skórę wokół oczu szczególnie dbać, m.in. poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków przeznaczonych właśnie do pielęgnacji tego obszaru twarzy.

Stosowanie tego samego kremu co do twarzy nie jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli mamy cerę tłustą bądź mieszaną. Nawet typowe kremy nawilżające do twarzy mogą być zbyt ciężkie dla okolic oczu bądź po prostu nie zawierać odpowiednich substancji aktywnych.

Dobry krem pod oczy

Dobry krem pod oczy to podstawa właściwej pielęgnacji. Należy go nakładać dwa razy dziennie, delikatnie wmasowując w odpowiednim kierunku: na dolnej powiece od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, a na górnej powiece na odwrót. Dzięki temu nie rozciągamy skóry.

Jeśli mamy problem z zastojami limfatycznymi objawiającymi się cieniami pod oczami możemy przy okazji nakładania kremu zrobić masaż drenujący. Zaczynając od obszaru pod oczami (od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka), należy, nie odrywając palca od skóry, przeciągnąć go płynnym ruchem po łuku brwiowym aż za uszy. W ten sposób odprowadzamy limfę, usprawniamy mikrokrążenie i redukujemy cienie pod oczami.

Dobry krem pod oczy – łatwo powiedzieć, trudniej dobrać. W jaki sposób to zrobić? Na pewno krem taki powinien być dobrany do wieku i stanu skóry. Jeśli skóra w okolicach oczu nie jest jeszcze zwiotczała i nie ma na niej licznych zmarszczek, nie należy używać kremów silnie liftingujących.

Młodsze osoby, ok. 25 – 30. roku życia powinny wybierać kosmetyki nawilżające, osoby po trzydziestce powinny się skłaniać do tych o właściwościach przeciwzmarszczkowych, zaś osoby ok. pięćdziesiątki powinny sięgnąć po te najmocniejsze – liftingujące.

Pulsacyjny masażer twarzy


Najbardziej wartościowe składniki aktywne, które można znaleźć w kremach pod oczy to m.in. kwas hialuronowy (właściwości silnie nawilżające), retinol – witamina A (właściwości przeciwzmarszczkowe), koenzym Q10 (spowolnienie procesów starzenia), argirelina (blokuje przewodnictwo nerwowe, rozluźnia mięśnie w okolicach oczu), antyoksydanty np. wit. E, ekstrakt z zielonej herbaty (regeneracja, wzmocnienie naczynek, detoksykacja).

W kremach pod oczy często można spotkać także substancje rozświetlające jak np. witamina C czy kwas mlekowy oraz drenujące, usprawniające mikrokrążenie jak np. ekstrakt z chmielu czy ruszczyka.

Zabiegi kosmetyczne pod oczy

Wiele osób w obliczu pojawiających się zmarszczek w okolicach oczu oraz utrzymujących się cieni i obrzęków sięga po pomoc specjalistów. W okolicach oczu można przeprowadzać większość zabiegów.

Szczególnie wartościowe i pomocne w rozwiązywaniu problemów typowych dla tego obszaru są zabiegi falami radiowymi (poprawiają napięcie, gęstość skóry) oraz zabiegi mezoterapii bezigłowej (odżywienie skóry mieszanką preparatów poprawiających jej nawilżenie oraz zapobiegających powstawaniu zmarszczek), a także masażu drenującego wykonanego oczywiście na preparatach bogatych w odpowiednie substancje aktywne, o których pisaliśmy powyżej.

Wszystkie te zabiegi można wykonywać już od 25. roku życia. Wykonanie serii ok. 5 zabiegów z częstotliwością raz na tydzień znacząco poprawia kondycję skóry wokół oczu.

Istnieje także możliwość sięgnięcia po zabiegi bardziej inwazyjne, ale i przynoszące bardziej spektakularne efekty. Mowa o medycynie estetycznej, a dokładniej o zabiegach mezoterapii igłowej oraz redukcji zmarszczek toksyną botulinową.

Na okolice oczu – dolną i górną powiekę – można wykonywać mezoterapię igłową Light Eyes Ultra przeznaczoną właśnie do rewitalizacji tego obszaru twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, witaminę C oraz argirelinę.

Dzięki miejscowemu znieczuleniu maścią zabieg jest bezbolesny, jednak przez kilka dni po jego wykonaniu należy się liczyć z możliwością wystąpienia opuchlizny czy też siniaków w miejscach wstrzyknięcia. Po ustąpieniu skutków ubocznych można się już cieszyć efektami w postaci redukcji cieni i sieteczki drobnych zmarszczek w okolicach oczu.

Spektakularny efekt redukcji głębszych zmarszczek w okolicach oczu, zwłaszcza tzw. kurzych łapek oraz zmarszczek na pograniczu oczodołów i policzków osiągniemy jednak tylko dzięki podaniu botoksu.

Preparat skutecznie blokuje na kilka miesięcy przewodnictwo nerwowe, co skutkuje tym, że w danym miejscu nie tworzą się zmarszczki, a skóra wygląda na wypoczętą.


Joanna Cabaj - Bonicka

Autor: Joanna Cabaj - Bonicka

Właścicielka Salonu Estetyki BeautifulSkin w Warszawie przy ul. Wilczej 66/68 powstałego przy współpracy franczyzowej z firmą Centrum Dystrybucji Image, posiadającej 15-letnie doświadczenie w branży kosmetycznej, doświadczona kosmetyczka z ukończonym specjalistycznym kursem wykonywania zabiegów przy użyciu technologii IPL (Intense Pulsed Light) oraz RF (radio frequency), wykonuje zabiegi usuwania owłosienia przy pomocy IPL, fotoodmładzania, fale radiowe na twarz i na ciało, mezoterapię bezigłową, zabiegi pielęgnacyjne na twarz; jej specjalnością są terapie przeciwtrądzikowe.

bs_logo_czarne-1Salon Estetyki BeautifulSkin
tel. kom. (+48) 783-304-112
Warszawa, ul. Wilcza 66/68 (róg Emilii Plater)
e-mail: warszawa1@beautifulskin.info.pl
www.beautifulskin.waw.pl

TAGI: , , , ,

Dodaj komentarz