Granatem w zmarszczki

Granatem w zmarszczki

Granatem w zmarszczki

Granat, ze względu na swój wyjątkowy skład i działanie okrzyknięto niedawno eliksirem młodości. Już tysiące lat temu uważany był za źródło płodności i żywotności. Wzmianki o nim można znaleźć między innymi w Torze, Biblii, czy „Odysei” Homera. W mitologii greckiej granat przedstawiano jako symbol Afrodyty – bogini miłości, natomiast w starożytnych Chinach wierzono, że jego spożywanie zapewnia długowieczność.

Owoce granatu rosną na niewysokich (do 5 m) drzewach zwanych granatowcami, które występuje w Azji Środkowo-Wschodniej, w regionie śródziemnomorskim i na Bliskim wschodzie, a ich nazwa  pochodzi od łacińskiego słowa granatus, które oznacza ziarnisty, bogaty w pestki. W jednym owocu znajduje się średnio do 400 pestek.

Granat eliksirem młodości

Wyniki badań hiszpańskich naukowców dowiodły, że regularne spożywanie owoców granatu  znacznie zmniejsza zniszczenia w DNA komórek, co jak wyjaśnia dr Sergio Streitenberger z instytutu ProbelteBio może skutecznie spowolnić proces starzenia.

Jak podkreśla badacz – „Jedyny sposób na spojrzenie na proces starzenia, to uznanie go za coś, co następuje w wyniku uszkodzenia. Jeśli będziemy w stanie uchronić się przed tym procesem, będziemy mogli mówić o przełomie.”

Regeneracja skóry ekstraktem z granatu

Granat to bogactwo przeciwutleniaczy; witaminy C i E oraz polifenoli, a także cynku i selenu, które chronią skórę przed drobnoustrojami i podrażnieniami oraz kwasów organicznych, wśród których szczególnie istotny jest kwas punikowy – związek występujący wyłącznie w tym owocu, sekret wyjątkowego działania przeciwzmarszczkowego granatu.

Kwas punikowy intensywnie regeneruje komórki starzejącej się skóry, stymuluje odbudowę naskórka i znacząco redukuje zmarszczki.

Ekstrakt z granatu w służbie urody

Ekstrakt z granatu jest szczególnie polecany w przypadku cery starzejącej się i odwodnionej. Stosowany bezpośrednio na skórę intensywnie ją nawilża i ujędrnia oraz skutecznie przeciwdziała szkodliwemu wpływowi wolnych rodników.

Dlatego po kosmetyki z ekstraktem z granatu warto sięgnąć szczególnie po letnim urlopie, gdy opalona i przesuszona słońcem skóra wymaga intensywnej regeneracji i wyrównania kolorytu. Ekstrakt z granatu przywróci cerze zdrowy i świeży wygląd.

Kosmetyki z ekstraktem granatu warto stosować również w przypadku cery trądzikowej gdyż składniki czynne zawarte w tym owocu zmniejszają pory, przyspieszają gojenie drobnych ran i stanów zapalnych na podłożu trądzikowym oraz działają antyseptycznie.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz