Gorzka czekolada dobra dla oczu i mózgu

Gorzka czekolada dobra dla oczu i mózgu

Gorzka czekolada nie tylko wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie serca, ale również, na co wskazują najnowsze wyniki badań naukowych, na wzrok i funkcje poznawcze mózgu. Jak donosi magazyn Physiology and Behavior, badacze z University of Reading, sprawdzili jak działa spożywanie czekolady na oczy i proces zapamiętywania.

W badaniu wzięło udział 30 uczestników, którym podawano 35 gr czekolady dziennie (część otrzymywała ciemną, gorzką czekoladę a część białą czekoladę) przez tydzień.

Pozytywne efekty były zauważalne już po 2,5 godzinach od spożycia czekolady.  Uczestnicy, którzy przyjmowali gorzką czekoladę lepiej radzili sobie na badaniach wzroku (rozpoznawanie liter) i testach sprawdzających proces zapamiętywania, uczenia się i reakcji na bodźce.

Korzystne oddziaływanie ciemnej czekolady na zdrowie zawdzięczamy zawartych w niej silnym antyutleniaczom –  flawonoidom.

Zdaniem naukowców włączenie ciemnej czekolady do codziennej diety mogłoby być szczególnie korzystne w przypadku kierowców, ze względu na poprawę zdolności widzenia, zwiększenie odporności na zmęczenie i szybkości reakcji.

Ciemna czekolada może także okazać się pomocna w przypadku wytężonej pracy umysłowej i nauki.

Czekolada gorzka

Na zdjęciu:
Czekolada gorzka z całymi migdałami BIO – 100g 11,15 zł
Czekolada gorzka 85% kakao BIO – 100g – Vivani 11,61 zł
Czekolada gorzka 72 % Kakao BIO – 100g 8,77 zł
Kupisz na www.naturo.pl

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

Dodaj komentarz