Glinka ghassoul w kosmetyce

Glinka ghassoul w kosmetyce

Glinka ghassoul w kosmetyce

Natura to podstawa wielu kosmetyków. Preparaty naturalne bywają tańsze i bardziej skuteczne niż drogie, luksusowe produkty drogeryjne. Jednym z najstarszych, ekologicznych kosmetyków i jednocześnie bezcennym darem dla naszej cery jest glinka ghassoul.

Pochodzenie i właściwości glinki ghassoul

Glinka ghassoul, znana także jako rassoul nie wywołuje typowych dla wielu chemicznych produktów podrażnień oraz uczuleń. Jest w 100% naturalna i wartościowa dla skóry. Ten najstarszy sekret urody pochodzi z Maroka, tam też jest wydobywany i powszechnie stosowany. W Polsce glinka ghassoul sprzedawana jest w postaci gotowej do użycia pasty i w formie sypkiej, czyli jako proszek o bardzo wyjątkowym działaniu i właściwościach. Wykorzystywana jest od starożytności i powszechnie stosowana obecnie. Wydobywana od bardzo wielu wieków, ciągle jest odkrywana na nowo. Farmaceutyka, dermatologia i kosmetyka to podstawowe sfery wykorzystywania działania tej glinki. Marokańska glinka ghassoul w kosmetyce to po prostu skarb natury o uniwersalnym wykorzystaniu!

Rytuał Hammam

Maroko to dynamiczny kraj słynący z kosmetyków naturalnych i rytuału hammam, który rozpoczyna się oczyszczeniem czarnym mydłem (savon noir). Kolejnym i zarazem głównym etapem jest nałożenie na ciało glinki ghassoul. Rytuał kończy namaszczenie olejkiem arganowym, czyli złotem Maroka.

Glinka ma działanie napinające i odżywiające skórę. To źródło młodości i piękna ukryte w tajemnicy egzotycznego kraju. Zawiera krzemian magnezu, który w połączeniu z innymi składnikami pielęgnuje całe ciało. Jest też hipoalergiczna i delikatna dla każdego rodzaju cery. Nie uczula i nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej skóry.

Sposoby na glinkę ghassoul w kosmetyce domowej

Tylko jedna glinka, a daje mnóstwo możliwości wykorzystania w kosmetyce dla zdrowia, piękna i urody! Najważniejszy sposób na jej najlepsze zastosowanie to pielęgnacja ciała oraz włosów. Poza tym to jeden z kosmetyków wykorzystywanych w domowym SPA.

Glinka ghassoul dobrze się pieni i doskonale odtłuszcza. Ma łagodne działanie, więc sprawdza się jako naturalny szampon. Dzięki jego stosowaniu włosy stają się miękkie, błyszczące i zdrowe. W połączeniu z wodą jest też idealnym produktem do kompleksowej pielęgnacji ciała, np. brzucha, twarzy, ud, bioder, pośladków, czyli tych części ciała, na których najbardziej zależy kobietom. Wspaniałe kąpiele błotne to pomoc w walce z cellulitem i rozstępami, których każda kobieta pragnie uniknąć, najlepiej w bezpieczny sposób dzięki naturalnym kosmetykom.

Glinka ghassoul jest bardzo chętnie wykorzystywana w luksusowych ośrodkach SPA. Błotne oraz glinkowe maseczki i okłady nie tylko leczą i poprawiają stan cery, ale też działają relaksująco.

Maroko to kraj z wieloma dobrodziejstwami natury. Egzotyka barw i zapachów oraz skarby ukryte tuż pod ziemią – to na pewno główne marokańskie symbole.

Wioleta Nowicka


TAGI: , ,

Dodaj komentarz