Futurystyczne torebki – wywiad z projektantką Katarzyną Biskup

Futurystyczne torebki - wywiad z projektantką Katarzyną Biskup

Futurystyczne torebki – wywiad z projektantką Katarzyną Biskup

Torebki sygnowane przez Katarzynę Biskup są wynikiem nowatorskiego podejścia do projektowania mody. Inspiracją jest kształt i forma, rezultatem unikatowy i pełen wyrazu dodatek.

Sam kształt jest dla mnie inspiracją. Nie wzoruję się na innych markach. Nie szukam inspiracji w kolorowych magazynach czy architekturze.  To wszystko jest praca nad kształtem niczym nad rzeźbą.

Co wyróżnia Pani kolekcję torebek? Jak by ją Pani określiła?

Katarzyna Biskup: Myślę, że kształt i jakość wykonania to to, co wyróżnia moją kolekcję. Moje torebki są inne od torebek, które można spotkać na rynku dzięki temu, że projektuję je w dosyć niezwykły sposób. Korzystam z bardzo nowoczesnych narzędzi, co sprawia, że kształty, które uzyskuję są dość futurystyczne i unikatowe. Dużo jest kształtów geometrycznych, ale też opływowych. Niektóre torebki np. kopertówki kojarzone są czasem z kształtem luksusowych, sportowych samochodów.

Dzięki temu, że projektuję i pracuję w Polsce mam możliwość tworzenia na specjalne zamówienie klienta. Mam bezpośredni kontakt z klientem i reaguje na bieżąco na jego potrzeby. Wiem dokładnie o co Panie pytają i czego szukają, dzięki czemu jestem w stanie tym potrzebom sprostać.

Kolekcja jest dość nietypowa i bardzo charakterystyczna. Skąd czerpie Pani inspirację?

Katarzyna Biskup: Sam kształt jest dla mnie inspiracją. Nie wzoruję się na innych markach. Nie szukam inspiracji w kolorowych magazynach czy architekturze.  To wszystko jest praca nad kształtem niczym nad rzeźbą. Tworzę kształt i dopracowuje go tak długo, aż spełni on moje estetyczne wymagania. Jeżeli chodzi o trendy, to zwracam szczególną uwagę na aktualnie modną kolorystykę.

Jak określiłaby Pani najmodniejszą torebkę na sezon wiosna/lato 2012?

Katarzyna Biskup: Myślę, że najmodniejsza torebka na ten sezon na pewno będzie w kolorze. Zawsze wiosna jest czasem powrotu do bardzo intensywnych barw. Zachęcam panie do odważnych form, do stonowanego stroju i pokazania swojej osobowości poprzez dodatek; ciekawy but, interesującą biżuterię i oczywiście fajną, rzucającą się w oczy torbę, która podkreśli wizerunek.

Jak określiłaby Pani swojego klienta? Dla kogo Pani projektuje?

Katarzyna Biskup: Projektuję dla osób, które doceniają moją estetykę. Moja marka skierowana jest do kobiet ceniących sobie nowoczesny design, lubiących wyróżniać się w stylowy sposób. Wśród moich klientek są zarówno młode, dwudziestoletnie kobiety jak i panie po pięćdziesiątce.

Torebki Biskup

Rozmawiała: Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz