Fascynująca i mroczna opowieść uciekinierki z planety Lorien

Zaginiona kartoteka. Numer Sześć

Fascynująca i mroczna opowieść uciekinierki z planety Lorien

Najnowsza książka Pittacusa Lore’a – Zaginiona kartoteka. Numer Sześć – to trzymające w napięciu rozwinięcie bestsellerowej powieści Jestem Numerem Cztery, która została przeniesiona na ekran przez reżysera D. J. Caruso i stała się filmowym hitem. Zaginiona kartoteka niewątpliwie ma wszystkie cechy potrzebne do powtórzenia sukcesu swojej poprzedniczki.

 

W dalszym ciągu pozostajemy w kręgu przybyszy z planety Lorien, śledząc z zapartym tchem ich mordercze zmagania z polującą na nich rasą Mogadorczyków. Tym razem swoją fascynującą i mroczną historię opowie nam młoda Loryjka: Numer Sześć.

Razem ze swoją Strażniczką, Katariną, Numer Sześć stara się wieść na naszej planecie na pozór normalne i spokojne życie amerykańskiej nastolatki, jednak podobnie jak kilku innych przybyszy z Lorien, wysłanych na Ziemię po inwazji rasy Mogadorczyków, przez cały czas znajduje się ona w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Dlatego też życie Katariny i Numer Sześć jest ciągłą ucieczką i przygotowaniem do konfrontacji z nieustannie depczącym im po piętach przeciwnikiem. Misją i wyzwaniem pozostaje również odnalezienie pozostałych zbiegów z Lorien. Nigdy jednak nie wiadomo, czy próba nawiązania kontaktu nie jest prowokacją ze strony wroga. W takim wypadku za błąd płaci się cenę najwyższą – śmiercią. W chwili, gdy poznajemy Numer Sześć, w Anglii ginie właśnie inny Loryjczyk, Numer Dwa.

Setki godzin codziennych treningów z Katariną, pierwsze starcie z Mogadorczykami, trudy i okropieństwa niewoli, w końcu objawienie się kolejnych Dziedzictw, czyli nadprzyrodzonych mocy, którymi dysponuje każdy z Loryjczyków – to kamienie milowe na drodze zaledwie kilkunastoletniego życia Numer Sześć. Zaginiona kartoteka to opowieść o dorastaniu i kształtowaniu się charakteru oraz mocy młodej Loryjki, która w poprzedniej książce Pittacusa Lore’a, Jestem Numerem Cztery, jest już w pełni zahartowaną, świadomą swojej misji i mocy wojowniczką.

Narracja Zaginionej kartoteki trzyma w napięciu od początku do samego końca. Czytelnik doskonale wyczuwa niepokój, który towarzyszy bohaterkom książki. Dodajmy do tego dynamiczne opisy scen walk i pościgów oraz bardzo plastyczne charakterystyki postaci obydwu kosmicznych ras, a w rezultacie otrzymamy kolejny potencjalny bestseller autorstwa Pittacusa Lore’a.

 

***
Pittacus Lore jest autorem powieści Jestem Numerem Cztery, która przez długi czas królowała na liście bestsellerów „New York Timesa”, a następnie została zekranizowana przez DreamWorks Pictures.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz