Farbowanie włosów naturalną henną w odcieniu jasnego brązu

Farbowanie włosów naturalną henną w odcieniu jasnego brązu

Farbowanie włosów naturalną henną w odcieniu jasnego brązu

Postanowiłam delikatnie podkreślić kolor moich włosów. Ponieważ jestem zwolenniczką kosmetyków naturalnych zdecydowałam się na hennę. Chciałam nadać włosom kolor jasnego, ciepłego brązu z miedzianymi refleksami, dlatego wybrałam farbę ziołową marki Khadi w odcieniu jasnego brązu. Jest to naturalna henna z dodatkiem ziół. Unikalna receptura farby zapewnia nie tylko pożądany efekt kolorystyczny, ale także dogłębnie odżywia włosy i nadaje im połysk.

Dlaczego warto wybrać hennę marki Khadi?

Ziołowe farby do włosów Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu mamy pewność, że produkty te spełniają surowe wymagania stawiane kosmetykom naturalnym.

Certyfikat BDIH wydawany jest przez Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych, zajmujący się certyfikowaniem leków, żywności oraz naturalnych produktów pielęgnacyjnych. W odniesieniu do kosmetyków przeprowadza się badania pod kątem ich składu i sposobu wytwarzania.

Wszystkie farby marki Khadi przechodzą test na obecność szkodliwych substancji oraz poddawane są regularnym badaniom realizowanym przez niezależne laboratoria.

Skład henny Khadi Jasny Brąz

Ziołowa farba do włosów Khadi zawiera wyłącznie naturalne surowce. W jej składzie znajdziemy cenione w ajurwedzie (staroindyjska medycyna naturalna) zioła: indigo, hennę, amlę, bhringaraj oraz neem. Składniki te nie tylko nadają włosom piękny, trwały kolor, ale także wpływają korzystnie na ich kondycję, zapewniając im intensywne wzmocnienie i głęboki blask.

Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani innych substancji chemicznych. Są w 100% naturalne.

Skład henny Khadi Jasny Brąz

Jak stosować hennę Khadi Jasny Brąz

Farbowanie włosów henną wbrew pozorom nie musi być trudne i czasochłonne. Farba do włosów Khadi Jasny Brąz nie wymaga zakwaszania cytryną. Nie trzeba też rozrobionej mieszanki odstawiać na kilkanaście godzin nim będziemy mogły ją nanieść na włosy, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej, naturalnej henny. Nie ma również potrzeby wielogodzinnego trzymania ziołowej papki na głowie.

Farbowanie włosów naturalną henną w odcieniu jasnego brązu Sposób użycia henny Khadi Jasny Brąz

Umyj włosy szamponem bez silikonów, które blokują wnikanie naturalnych substancji w strukturę włosa (ja użyłam ajurwedyjskiego szamponu Khadi z neem i aloe vera). Odpowiednią ilość proszku dokładnie wymieszaj z ciepłą wodą o temp. ok 50 stopni C, tak by papka uzyskała konsystencję gęstej śmietany. Nanieś mieszankę na włosy pasmo po paśmie, od nasady, aż po końce i załóż na głowę foliowy czepek (foliowy czepek i rękawiczki są w zestawie z farbą). Pozostaw na włosach od 30 minut do 2 godzin (ja trzymałam farbę przez godzinę). Następnie spłucz dokładnie ciepłą wodą.

W podobny sposób stosujemy także hennę Khadi Orzechowy Brąz, Ciemny Brąz i Kolor Czarny.

Rezultaty

Po zastosowaniu henny moje włosy nabrały pięknego blasku. Znacznie poprawiła się też ich struktura: nie plączą się już jak dawniej, nie łamią i nie rozdwajają. Bezpośrednio po farbowaniu wydawały się lekko przesuszone, jednak gdy umyłam włosy szamponem (po 1 dniu od farbowania) i zastosowałam odżywkę, mogłam w pełni cieszyć się rezultatami.

Naturalna henna Khadi jasny brąz

Naturalna henna Khadi jasny brąz

Naturalna henna Khadi jasny brąz

Hennę Khadi Jasny Brąz kupisz tutaj: http://www.talia24.pl/farby-do-wlosow/naturalna-henna-jasny-braz.html


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

4 komentarze

Dodaj komentarz