ENDERMOLOGIA – PRZYWRÓĆ SKÓRZE SPRĘŻYSTOŚĆ

ENDERMOLOGIA – PRZYWRÓĆ SKÓRZE SPRĘŻYSTOŚĆ

ENDERMOLOGIA – PRZYWRÓĆ SKÓRZE SPRĘŻYSTOŚĆ

Endermologia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów wyszczuplania oraz redukcji cellulitu. Bezbolesny zabieg przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pomagając w walce o szczupłą sylwetkę i gładką skórę.

Jakie były początki endermologii?

Powstanie endermologii zawdzięczamy przypadkowi. Ponad 20 lat temu Louis Paul Guitay (stąd też nazwa firmy, która jako pierwsza zaczęła wykonywać ten zabieg – LPG) uległ wypadkowi, po którym poddany został rehabilitacji. W czasie rekonwalescencji przeszedł serię masaży, w wyniku których nastąpiła znaczna redukcja powypadkowych blizn. Po zakończeniu leczenia Louis Paul Guitay opracował maszynę naśladującą masaż, któremu był poddawany.

Na czym polega endermologia?

Zabieg endermologii wykonuje się przy użyciu specjalnej głowicy składającej się z dwóch rolek. Pod wpływem wytworzonego w komorze podciśnienia formowany jest fałd skórny, który jest masowany. Zabieg obejmuje całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc objętych cellulitem, z widocznymi bliznami bądź obrzękami. Na czas zabiegu ubieramy specjalny kostium, który ułatwia przesuwanie głowicy oraz wzmacnia efekty.

Zalety endermologii

Masaż obejmujący głębokie warstwy skóry przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza krążenie krwi oraz limfy – ma miejsce drenaż limfatyczny, który wspomaga usuwanie toksyn oraz nadmiaru płynów z organizmu. Dodatkowo, zabieg usuwa martwy naskórek, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny oraz likwiduje napięcie mięśni. Wynikające z zabiegu korzyści sprawiają, że endermologia znajduje zastosowanie w leczeniu następujących dolegliwości:

 • Otyłość
 • Cellulit
 • Skóra pozbawiona jędrności
 • Blizny i rozstępy
 • Obrzęki (przede wszystkim nóg, co objawia się uczuciem ciężkości)
 • Bóle mięśni i kręgosłupa
 • Napięcie mięśni spowodowane stresem

Z zabiegu endermologii zdecydowanie najczęściej korzystają kobiety, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Częstotliwość zabiegów

W celu likwidacji „pomarańczowej skórki” należy poddać się serii 10-15 zabiegów – cena jednej wizyty waha się w okolicach 100 zł – równocześnie stosując balsamy antycellulitowe oraz pijąc duże ilości wody, która wspomaga wypłukiwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Oczywiście jeszcze lepszy rezultat uzyskamy, stosując odpowiednią dietę oraz uprawiając sport. Endermologia jest zabiegiem bezbolesnym, bezinwazyjnym, a równocześnie odprężającym i relaksującym.

Przeciwwskazania

Niestety nie każda osoba może przekonać się o niezwykłej skuteczności zabiegu. Do przeciwwskazań należą:

 • Żylaki
 • Ciąża
 • Czynny nowotwór
 • Lokalne stany zapalne i choroby skóry
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)

Popularność endermologii wciąż rośnie, co nie powinno zaskakiwać, gdyż seria kilkunastu zabiegów pozwala uzyskać gładką i sprężystą skórę, a nawet pozbyć się kilku centymetrów w obwodzie talii czy ud.

Małgorzata Przybyłowicz


TAGI:

2 komentarze

Dodaj komentarz