Ekstrakt z liści oliwnych lekiem na nadciśnienie i cholesterol

Liść oliwki w walce z nadciśnieniem

Ekstrakt z liści oliwnych lekiem na nadciśnienie i cholesterol

Przyjmowanie 1000 mg ekstraktu z liści oliwnych (EFLA®943) może obniżyć poziom cholesterolu i ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem. Badania były prowadzone na 20 parach  bliźniąt jednojajowych  z nadciśnieniem, przez naukowców z Niemiec i Szwecji pod kierunkiem Dr Larse Skoldstama.

 

Badania trwały 8 tygodni. Część badanych otrzymywała kapsułki 500 mg do 1000mg ekstraktu z liści oliwnych (EFLA®943), a część placebo. Wyniki potwierdziły korzystny wpływ ekstraktu oliwnego na obniżenie ciśnienia tętniczego u osób z lekkim nadciśnieniem.

 

Badania wykazały, że oluropeina – aktywny składnik liścia oliwnego powoduje zwiększenie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych, obniżenie poziomu złego cholesterolu, normalizację ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru.

 

We współczesnym świecie nadciśnienie tętnicze stanowi podstawowy czynnik ryzyka wpływający na zachorowalność na choroby układu krwionośnego. Stan podwyższonego ciśnienia tętniczego notuje się u coraz młodszych osób. Stale poszukiwane są metody radzenia sobie z tym problemem. Ekstrakt z liści oliwki może stać się naturalna metodą na leczenie lekkich stanów nadciśnienia tętniczego.

 


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz