e-magazyn Kakadu lato 2014

e-magazyn Kakadu lato 2014

e-magazyn Kakadu lato 2014

Zapraszam do lektury kolejnego wydania E-magazynu Kakadu, który cieszy się coraz większą popularnością wśród wielbicieli domowych pupili wszelkich gatunków.

http://issuu.com/e-kakadu/docs/e_magazyn_kakadu_lato_2014

Ponieważ mamy lato i wakacje, nie mogło w aktualnym numerze zabraknąć tematów związanych z tym okresem. Między innymi znajdziemy informacje, w jaki sposób przekonać psa do podróżowania samochodem. Niestety wielu z naszych czworonożnych przyjaciół bardzo tego nie lubi, a nawet panicznie się boi. Czy w takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni zrezygnować z zabrania zwierzaka ze sobą na urlop? Nie! Trzeba tylko pomóc mu zwalczyć lęk przed jazdą autem. By wspólne wakacje z pupilem były jak najbardziej udane, dowiemy się także o letnich zagrożeniach.

Sporo miejsca poświęcono w tym numerze gadom, płazom i innym zwierzętom hodowanym w terrariach. Możemy przeczytać wywiad z Adamem Wygralakiem, który w ramach Akademii Kakadu prowadzi Pokazy Terrarystyczne. Węże, pająki, itd. nadal wzbudzają w nas mieszane uczucia, ale dzięki takim ludziom, jak pan Adam możemy poznać ich prawdziwe oblicze. Warto wiedzieć, że wiele z tych zwierząt zostało objęte CITES. W tym numerze znajdziemy wyjaśnienie, co to takiego.

W wakacyjnym numerze e-magazynu nie zapomniano również o miłośnikach akwarystyki. Tym razem z myślą o początkujących akwarystach przygotowano artykuł o tym, w jaki sposób prawidłowo karmić mieszkańców akwarium. Przeczytamy o bojownikach – rybkach, które lubimy, ale o których – jak się okazuje – wiemy niewiele. Powszechnie sądzi się na przykład, że ze względu na ich agresje, trzeba je hodować osobno. Ile jest prawdy w tym twierdzeniu? Czy te piękne rybki naprawdę są takie, za jakie je uważamy?

A dla wielbicieli ptaków przygotowano obszerny tekst o papużkach falistych, które cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Skąd pochodzą? Jak żyją w swoim naturalnym środowisku? Kiedy zostały odkryte i kiedy przywieziono je po raz pierwszy do Europy? Jak się nimi opiekować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w letnim wydaniu E-magazynu Kakadu.

Zapraszam do lektury!


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz