Dobroczynne zioła i dieta

Dobroczynne zioła i dieta

Dobroczynne zioła i dieta

Zewsząd jesteśmy atakowani informacjami na temat zasad zdrowego odżywiania. Wpaja się nam, jakie produkty są zdrowe, a które powinniśmy całkowicie wyeliminować ze swojej diety. Jest natomiast cała gama dodatków, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie – wystarczy stosować je do potraw, które jemy na co dzień.

Niewiele osób zwraca uwagę na przyprawy, które często są kluczem do naszego dobrego samopoczucia i powodują, że jesteśmy po prostu zdrowsi. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są zioła hodowane przez nas samych, a więc w ogródku, bądź w piwnicy.

Jeśli używamy suszonych przypraw, to nie możemy zapominać o właściwym ich składowaniu. Najwygodniej przechowywać je szczelnie zamknięte w ciemnym miejscu. Poza tym pamiętajmy o tym, że przyprawy zawierają całą gamę niezwykle cennych składników, które uwalniają się bardzo gwałtownie pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego też należy je dodawać pod sam koniec gotowania.

Zbyt wysoka temperatura może sprawić, że przyprawa straci swoje wszystkie dobroczynne wartości. Wiele przypraw niestety może nas narażać na alergie, dlatego też należy używać ich rozważnie i dość oszczędnie.

Na pewno wiele z was boryka się ze zbędnymi kilogramami. Jak można wspomóc dietę za używając właśnie przypraw? To bardzo proste. Możecie swobodnie wypróbować koperek, który ma właściwości hamujące głód. Nie zapominajmy też o tymianku i oregano, które to znane są jako katalizatory tłuszczu.

Rzeżucha, którą często sadzimy przed Wielkanocą wzmacnia cebulki włosów, natomiast szałwia oraz kurkuma mają zbawienny wpływ na naszą cerę oraz pomagają w leczeniu dolegliwości skórnych. Zwykła bazylia potrafi poprawić nasze samopoczucie i dodać nam wigoru, a odświeży nas anyż oraz chili. Nie można zapomnieć o romantycznej kolacji, którą możesz zamówić na pyszne.pl, do której bez wahania możesz zastosować cynamon, wanilię oraz lubczyk.

Te przyprawy mają działanie odprężające, a dodatkowo lubczyk pozytywnie wpływa na nasze libido. Na szczęście nie tylko w domu możemy zjeść rzeczy dietetyczne.

Obecnie nie musimy gotować tak często w domu, ponieważ istnieje wiele miejsc, w których możemy zamówić zdrowe i niskokaloryczne jedzenie. Nawet jeśli spodziewamy się wielu gości i musimy naszykować nie lada catering, to możemy liczyć na sprawdzone lokale, w których zamówimy smaczne i nietuczące potrawy.


TAGI: , ,

Dodaj komentarz