Dobra energia w domu

Dobra energia w domu

Dobra energia w domu

Należy zacząć od tego, że dobrą atmosferę tworzą ludzie. To oni sprawiają, że chętniej wracamy do domu i właśnie dla nich staramy się o to, aby było nam w nim jak najlepiej. Dbamy o dobrą atmosferę w domu sprzątając, gotując i poświęcając swój wolny czas, aby tylko sprawić radość naszym domownikom. To niezaprzeczalna prawda, że dom to nie budynek, ale osoby, które go tworzą.

Samopoczucie a dobra energia

Są mieszkania, czy też domy, na których widok czujemy się źle. W pierwszej kolejności należy wymienić stare budynki, aczkolwiek nie te „z duszą”, tylko właśnie te, które „nadszarpnięte zębem czasu”, nie cieszą oka i napawają niepokojem na samą myśl o ich zamieszkaniu.

Nie każdy jednak, ze względu na czasem bardzo ograniczone możliwości finansowe, może sobie pozwolić na wybór domu swoich marzeń. Na szczęście istnieją proste sposoby, by dane miejsce było o wiele bardziej przyjemne. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważny jest kolor ścian, czy obecność kwiatów w mieszkaniu. Ich brak, czasem diametralnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Dobra energia, ale w czym?

W naszym domu ważne są rośliny, które w procesie fotosyntezy pobierają dwutlenek węgla, a uwalniają tlen, dzięki czemu oczyszczają powietrze. Są zatem niezwykle ważne dla atmosfery w domu szczególnie, jeśli mieszkamy w centrum miasta. Prawdą jest jednak i to, że w nocy rośliny również pobierają tlen, aczkolwiek są też takie, które idealnie nadają się np. do sypialni, z racji wydzielania tlenu w nocy.

Dobrze umieścić w domu jak najwięcej paprotek, ponieważ naturalnie nawilżają powietrze. Orchidea pozwoli na lepszy sen nocą, a wszelkie draceny, pochłaniają toksyny, zatem warto jest się zaopatrzyć chociaż w jedno drzewko. Aloes, poza tym, że produkuje tlen nocą, pomoże również przy trudno gojących się ranach lub oparzeniach.

Kolejnym ważnym czynnikiem domowej atmosfery jest kolor ścian. Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory ścian nastrajają pozytywnie, a zieleń jest wykorzystywana również w psychiatrii, gdyż uspokaja i koi nerwy. Jasne barwy sprawiają, że pokoje wydają się być większe i przestronniejsze. Świetnym sposobem na poprawę samopoczucia, mieszkając w dużym mieście, jest soczyście zielony kolor, który nastroi nas pozytywnie, a i poczujemy się tak, jakbyśmy wręcz mieszkali… wśród przyrody. To naprawdę wspaniały pomysł dla „mieszczuchów”.

Dobrym sposobem na pozytywną atmosferę w domu mogą okazać się również świeczniki i lampki solne, które emitują jony ujemne i tworzą przyjemne, pomarańczowe światło. Ciekawostką jest, że jony ujemne są produkowane także w czasie burzy, a jak dobrze wiemy, powietrze po burzy sprzyja zdrowiu… i niesamowicie pachnie.

Możemy zaopatrzyć się również w różne figurki feng shui i aromatyczne kadzidełka. To ciekawa propozycja dla osób, które cenią oryginalność, ale potrafią również… przymrużyć oko.


Wróżka Hanna

Autor: Wróżka Hanna

Mam na imię Magdalena, jednak większość z Państwa poznała mnie pod pseudonimem „Wróżka Hanna”. Najbliżsi mówią do mnie: Lena, a Klienci: Hanna. Zajmuję się głównie i przede wszystkim doradztwem osobistym. Według numerologii jestem „wróżką”, jednak ja sama uważam siebie raczej za osobę, która „czyta karty”, „czyta predyspozycje”, „analizuje” ludzi. Tel. kontaktowy: 666 042 876 Tel. (0700): 708 788 054 (4,92 zł./min.) GG: 10988734 Email: wrozkahanna@o2.pl www.wrozkahanna.pl

Dodaj komentarz