Diabetycy bardziej narażeni na raka

Cukrzyca a nowotwory

Diabetycy bardziej narażeni na raka

Wyniki badań naukowych opublikowane w magazynie Diabetes Care wskazują, że ryzyko wystąpienia pewnych typów nowotworów w przypadku chorych na cukrzycę jest średnio dwukrotnie większe niż w przypadku pozostałej części populacji.

Większe ryzyko nowotworu w przypadku cukrzycy

Prowadzący badania Dr. Chaoyang Li z Amerykańskiego Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób w Atlancie wykazał w przypadku diabetyków zwiększone prawdopodobieństwo raka jelita grubego, odbytnicy, pęcherza moczowego, nerek, trzustki, piersi i prostaty.

Raport z prac badawczych wskazuje, że największy wzrost ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej występuje w przypadku raka trzustki.

Większa umieralność na raka w przypadku cukrzyków

Wyniki badań naukowych sugerują, że nowotwór nie tylko występuje częściej w przypadku cukrzyków, ale także wiąże się z większą umieralnością.

Wcześniejsze badania naukowe prowadzone w 2008 roku przez Dr Brancati wykazały, że ryzyko śmierci w wyniku choroby nowotworowej jest aż o 40% wyższe w przypadku diabetyków.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz