Cukierki szałwiowe na bolące gardło

Cukierki szałwiowe na bolące gardło

Cukierki szałwiowe na bolące gardło

Szałwia znana jest ze swych właściwości antyseptycznych. Przynosi ulgę w zapaleniu dziąseł i górnych dróg oddechowych. Dzięki zawartości cennych olejków eterycznych, garbników i flawonoidów, działa odkażająco, jednocześnie nie wysuszając błon śluzowych. Przy odrobinie zapału bez trudu sama zrobisz cukierki szałwiowe, których ssanie jest skuteczne w przypadku chrypki i bólu gardła.

Sposób przygotowania cukierków z szałwią

W garnuszku rozpuszczamy 250g cukru w niewielkiej ilości wody (nie karmelizujemy). Dodajemy 25 g drobno posiekanych świeżych liści szałwii. Całość mieszamy. Łyżeczką do herbaty nakładamy niewielkie porcje masy na pergamin do pieczenia. Po zastygnięciu mieszanki mamy gotowe cukierki szałwiowe.

Uwaga

Szałwii nie należy przyjmować przez dłuższy okres czasu, ze względu na zawartość tujonu w olejku eterycznym. Szałwia nie jest wskazana również dla osób o niskim ciśnieniu, kobiet w ciąży i karmiących (wyjątek stanowi przyjmowanie szałwii w celu zmniejszenia laktacji).

Polecamy:

Olejek szałwiowy

Olejek szałwiowy kupisz w drogerii Talia24.pl

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz