Chlorella pomocna w walce z nadwagą

Chlorella pomocna w walce z nadwagą

Chlorella to maleńki jednokomórkowy glon, który może zdziałać wiele, by poprawić nasze zdrowie. Jest niezwykle cennym źródłem składników odżywczych. Zawiera 38 razy więcej protein niż soja i 55 razy więcej niż ryż. To także najbogatsze źródło chlorofilu, działającego przeciwzapalnie i wspomagającego odporność organizmu.

Jak wskazują wyniki badań prowadzonych na Virginia Commonwealth University przyjmowanie suplementów na bazie chlorelli ma znaczący wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.

Chlorella walczy także z objawami syndromu metabolicznego – reguluje ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi, zmniejsza poziom złego cholesterolu oraz otłuszczenie narządów wewnętrznych.

Prowadzący badania Randall Merchant, zwraca uwagę na fakt, że chlorella nie jest cudownym lekiem na syndrom metaboliczny jednak jej włączenie do codziennej diety może być pomocne w profilaktyce i walce z nadwagą (zwłaszcza w przypadku odkładania tłuszczu w okolicach talii), nadciśnieniem i złym cholesterolem, szczególnie w połączeniu ze zdrowym stylem życia.

Uwaga: Nie stosuj chlorelli jeśli zażywasz leki przeciwzakrzepowe. Wysoka dawka witaminy K1 zawarta w chlorelli może osłabiać działanie terapii antykoagulantami (lekami przeciwzakrzepowymi).

Cenne właściwości zdrowotne chlorelli zawdzięczamy bogactwu witamin, minerałów i chlorofilu. Chlorella zawiera dużą dawkę w witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E. Jest bogatym źródłem magnezu, potasu i wapnia.

Zdaniem wielu ekspertów spożywanie wysokowartościowych produktów takich jak chlorella, może uzupełnić niedobory składników odżywczych i w konsekwencji ograniczyć nadmierne łaknienie i tycie.

Wyniki badań naukowców z Oregon State University wskazują, że chlorofil, którego duże dawki znajdują się w chlorelli blokuje absorpcję przez organizm aflatoksyn – trujących substancji o silnym działaniu rakotwórczym (wywołujących m.in. raka wątroby), produkowanych przez pewne gatunki grzybów w trakcie przechowywania wielu produktów spożywczych.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz