Chlebak z filcu

Filcowy chlebak

Chlebak z filcu

Wraz z nadejściem jesieni, nastały chłodniejsze dni, które sprawiają, że chętniej spędzamy wolny czas w domowym zaciszu. Długie, chłodne wieczory mogą stać się wspaniałą okazją do własnoręcznego przygotowania przedmiotów, które nadadzą naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Nie musisz być mistrzynią krawiectwa, by uszyć akcesoria kuchenne do swojego domu. Wbrew pozorom nie jest to trudne i bardzo pracochłonne. Uszycie takiego pojemnika na chleb zajmie Ci zaledwie jeden wieczór.

Co będzie Ci potrzebne:

  • 2 arkusze grubego filcu
  • mulina
  • nożyczki
  • ołówek

Jak zrobić chlebak z filcu?

Na filcu odrysowujemy za pomocą talerza koło, które następnie dokładnie wycinamy (moje koło ma ok. 19 cm). Kolejnym etapem naszej pracy jest odrysowanie na filcowym arkuszu prostokąta o szerokości ok. 12 cm i długości równej obwodowi naszego koła, które będzie podstawą chlebaka. Jeśli długość arkusza filcu nie pozwala nam na wycięcie jednego fragmentu w całości, wytnijmy dwa prostokąty o długości odpowiadającej połowie długości obwodu koła. Warto wyciąć trochę dłuższy fragment i następnie odpowiednio go dociąć przy szyciu. Mamy wówczas pewność, że nam go nie braknie. Następnie za pomocą igły i muliny zszywamy ze sobą ściegiem dzierganym lub „na okrętkę” podstawę chlebaka i jego bok. Gotowy chlebak możemy ozdobić filcową aplikacją, którą przyszywamy lub przyklejamy klejem na gorąco.

Filcowy chlebak

Chlebak z kolorowego filcu ozdobiony uroczą aplikacją w kształcie serduszka to wspaniała ozdoba stołu. Jego widok cieszy oko oraz sprawia, że sobotnie i niedzielne śniadania w gronie rodziny staja się jeszcze przyjemniejsze. Chlebak nie tylko wspaniale się prezentuje, ale jest również bardzo praktyczny. Przechowywane w nim pieczywo dłużej zachowuje świeżość i chrupkość.

Chlebak z filcu

Chlebak z filcu

Taki uroczy fartuszek i rękawice kuchenne inspirowane modą lat 50-tych dostaniecie w HomeLook.pl. Ten model nosi nazwę Sky Blue Vichy. Uwielbiam go 🙂 Sprawia, że wszystkie domowe czynności stają się bardziej przyjemnymi. Prawdziwie francuski look!

Chlebak z filcu

Filcowy chlebak

Chlebak z filcu


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: , , ,

1 comment

Dodaj komentarz