Brzuszki kontra brzuszek

Brzuszki kontra brzuszek

Brzuszki kontra brzuszek

„Brzuszki” to za mało

Bezskutecznie próbujesz spalić nadmiar tłuszczyku w okolicach brzucha robiąc dziesiątki „brzuszków”? Nie potrafisz pozbyć się niechcianych „boczków”? Ćwiczenia na brzuch nie przynoszą Ci oczekiwanych rezultatów? Pora zmienić taktykę!

Okazuje się, że by spalić brzuszek nie wystarczą tzw. „brzuszki”. Ćwiczenia te wzmacniają co prawda skutecznie mięśnie brzucha, jednak ich wykonywanie, nawet przy wielokrotnych powtórzeniach, powoduje spalenie niewielu kalorii, przez co nie przynoszą one spadku tkanki tłuszczowej.

Efektem takich ćwiczeń, bez wprowadzenia odpowiedniego treningu dodatkowego i diety są dobrze wykształcone mięśnie brzucha, których niestety nie widać, gdyż pozostają ukryte pod warstewką tłuszczu.

Zdaniem prof.  Michele Olson z Auburn University w Alabamie, specjalizującej się w fizjologii ćwiczeń, zdecydowanie skuteczniejsza w spalaniu tłuszczyku na brzuchu jest kombinacja ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha z ćwiczeniami aerobowymi takimi jak jogging lub spinning. Jak zapewnia ekspert, w ten sposób pięknie wyrzeźbiony, płaski brzuch ujrzysz szybciej niż myślisz!

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

Dodaj komentarz