Blondynka w Australii

Blondynka w Australii

Blondynka w Australii

Nakładem Wydawnictwa National Geographic ukazała się kolejna książka autorstwa znanej polskiej podróżniczki. Tym razem Blondynka zabiera czytelnika w podróż do Australii, która zachwyciła autorkę i urzekła ją wielokulturowością i gościnnością.

Sydney, Uluru, Adelajda, Cairns, Canberra to tylko niektóre miejsca na mapie Australii, które odwiedziła znana podróżniczka. Beata Pawlikowska jak zawsze ze szczegółami opisuje swoje podróże. I tym razem również wyjaśnia, w czym tkwi magia podróżowania. Tłumaczy to tak: znaleźć się na obcej ziemi i nie być obcym. Zostać przyjętym do grona tubylców, którzy są z nią zżyci od wieków. Być w pewien sposób jej dzieckiem – tak jak każde z nas jest dzieckiem Boga albo Wszechświata. Dostawać od niej znaki i szansę na poznanie prawdy. Opieka i prowadzenie do celu.

Beata Pawlikowska przedstawia historię Aborygenów, rdzennych mieszkańców Australii, kulturę oraz zwyczaje tego najmniejszego kontynentu, jak i wiele innych ciekawych informacji. Czytelnik
z prezentowanej publikacji dowie się m.in. że na pustyni, która stanowi centrum Australii, znajduje się najdłuższy płot świata oraz jak wygląda noc sylwestrowa w Sydney. Jednak najbardziej charakterystyczne dla Australii są misie koala, wombaty, kangury, olbrzymie paprocie i eukaliptusy, a także wielkie miasta, pustynia, góry, najsłynniejsza czerwona skała Uluru oraz opera w Sydney. Bez wątpienia jest to kraj, który zachwyca i urzeka wielokulturowością oraz gościnnością.

Australia uznawana jest za jedną z największych wysp, którą dopełnia kilkanaście mniejszych. Jedną z nich jest Tasmania, pachnąca dziwną mieszaniną lekko pikantnego zapachu egzotycznych przypraw i słodką nutą świeżych kwiatów – pisze Beata Pawlikowska.

Bogato ilustrowana książka oraz odręczne notatki i rysunki autorki w pełni oddają charakter tego niezwykłego kraju, w którym wszystko jest na odwrót: bo śliwka jest tam czereśnią, rodzynki robi się z pomidorów, jabłko jest orzechem, a łabędzie są czarne.
Jak wszystkie książki Beaty Pawlikowskiej, również i ta, poza niekwestionowanym walorem poznawczym, dostarcza czytelnikowi przyjemności.

Dotychczas ukazały się następujące książki Beaty Pawlikowskiej: Blondynka na Czarnym Lądzie, Blondynka śpiewa w Ukajali, Blondynka u szamana, Blondynka Tao, Blondynka na Kubie, Blondynka w dżungli, Blondynka wśród łowców tęczy, Blondynka, jaguar i tajemnica Majów, Blondynka na tropie tajemnic, Blondynka w kwiecie lotosu oraz książki z serii Dzienniki z podróży.

Źródło: Mat. prasowe


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz