Akcesoria, które ułatwią pracę w kuchni

Akcesoria, które ułatwią pracę w kuchni

Akcesoria, które ułatwią pracę w kuchni

Kuchnia to niewątpliwie najważniejsze miejsce w każdym domu. Spędzamy w niej dużo czasu przygotowując posiłki dla siebie i swoich bliskich. Do prac kuchennych wykorzystujemy różnego rodzaju akcesoria, które ułatwiają nam w różny sposób życie. Zazwyczaj podstawowy zestaw obejmuje: noże, obieraczkę, otwieracz do puszek, wyciskacz do czosnku, tarkę, tłuczek do ziemniaków, deskę do krojenia.

Akcesoria, które ułatwią pracę w kuchni

Jednak wcale nie musimy ograniczać się do tego minimum. Producenci prześcigają się w oferowaniu przeróżnych gadżetów. Ich formy przybierają bardzo często zaskakujące kształty, przy czym pozostają bardzo funkcjonalne i użyteczne. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, żeby odświeżyć swoją kuchnię i nadać jej nowy charakter.

Poniżej przedstawiamy kilka gadżetów, które ułatwiły nam prace w kuchni i sprawiły, że gotowanie stało się jeszcze bardziej przyjemne.
Jeśli mamy dość nudnych śniadań, wszechobecnej jajecznicy przygotowywanej albo na bekonie lub z warzywami możemy sięgnąć do oferty niemieckiej firmy Kuchenprofi.

Znajdziemy tam rewelacyjne obręcze do smażenia jajek sadzonych. Dzięki nim możemy zaserwować naszym bliskim jajko w kształcie gwiazdki, kwiatka czy serduszka. Będzie to na pewno miłe zróżnicowanie codziennych porannych posiłków.

Akcesoria, które ułatwią pracę w kuchni

Kto z nas nie miewał problemów z posiekaniem czosnku. Nie dość, że jest to bardzo czasochłonne zajęcie dla osób niewprawionych, to jeszcze dochodzi wszechobecny zapach pozostający na desce do krojenia i dłoniach. Idealnym rozwiązaniem jest siekacz do czosnku firmy Chef’n.

Do środka wkładamy ząbek czosnku, zamykamy kopułkę, przeciągamy kilka razy po blacie i gotowe. Podczas przeciągania wprawiane są w ruch ostrza, które błyskawicznie siekają czosnek na interesującą nas grubość.

Do grupy niezbędnych siekaczy należy zaliczyć również siekacz do warzyw Kuchenprofi. Wykorzystać go możemy do krojenia drobnych warzyw, takich jak rzodkiewka, pieczarka czy oliwka. Jednym ruchem siekamy warzywa np. do sałatki, sosu, czy dresingu.

Kiedy mamy już posiekane nasze ulubione warzywa pozostaje nam tylko połączyć je z sosem lub dresingiem. Możemy do tego wykorzystać shaker firmy Chef’n, w którym dokładnie i szybko wymieszamy wszystkie składniki sosu. Z shakera łatwo nalejemy sos do salatery. Może on służyć również do przechowywania mikstury.

Dla amatorów domowych wypieków proponujemy silikonową matę do wyrabiania ciasta. Idealnie sprawdza się w małych kuchniach, ponieważ po użyciu można ją zwinąć i schować. Najistotniejsze jest to, że ciasto wyrabiane na silikonowej macie nie przykleja się do niej, co bardzo ułatwia pracę i oszczędza czas.

Akcesoria, które ułatwią pracę w kuchni

Wyrobione ciasto wykładamy do formy do pieczenia. Najlepiej żeby była to forma marki Kaiser. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są to formy wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Ciasto nie przyklei się do formy, dlatego nie ma konieczności używać papieru do pieczenia, ani smarować formy masłem. Do tego linia form Bake&Take wyposażona jest w pokrywę z uchwytami. Nie musimy przekładać ciasta do innego pojemnika, wystarczy zamknąć i zabrać ze sobą idąc do rodziny, znajomych bądź jadąc na piknik.

Czasy, gdzie do przygotowania posiłku wystarczył nóż, deska do krojenia i zwykły garnek przechodzą do lamusa. Dziś mamy do wyboru niesamowitą ilość akcesoriów i gadżetów, które poza nietuzinkowym desingiem powodują, że gotowanie staje się przyjemniejsze, ciekawsze i szybsze.
Te i wiele innych rewelacyjnych gadżetów kuchennych są dostępne w sklepie internetowym www.13vip.pl.


Piotr Zubrycki

Autor: Piotr Zubrycki

Właściciel firmy 13VIP Ekspert w dziedzinie wyposażenia wnętrz oraz kuchni i doboru najlepszych sprzętów kuchennych. Kilka lat temu swoją pasję połączył z życiem zawodowym – tworząc salon 4Home&Kitchen...

13VIP-Logo13vip.pl Salon 13VIP 4Home&Kitchen
tel. kom. (+48) 85 743 78 55
15-324 Białystok ul. Kawaleryjska 4C
email: manager@13vip.pl
www.13vip.pl

TAGI:

Dodaj komentarz