5 powodów, dla których warto regularnie pić zieloną herbatę

5 powodów, dla których warto regularnie pić zieloną herbatę

Zielona herbata, której kolebką są Chiny, to jeden z najstarszych napojów świata. Szereg badań naukowych potwierdził jej pozytywny wpływ na zdrowie. Poznaj pięć powodów, dla których warto po nią sięgać każdego dnia.

 1. Zielona herbata wzmacnia odporność

  Antyoksydanty (katechiny) w niej zawarte są nawet 100-krotnie silniejsze niż witamina C. Pij zieloną herbatę z sokiem z cytryny, gdyż to wpływa znacząco na absorpcję antyoksydantów z herbaty. Plasterek cytryny nie tylko poprawi smak i aromat zielonej herbaty, ale także zwiększy wchłanianie katechin przez organizm nawet o 80%.

 2. Zielona herbata jest naturalnym spalaczem tłuszczu

  Wyniki badań naukowych wskazują że, antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie wzmagają spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń. Katechiny, są jedynie czynnikiem wspomagającym spalanie tłuszczu podczas aktywności fizycznej. Zielona herbata nie spali tłuszczu za nas, ale może nam w tym pomóc.

 3. Zielona herbata wzmacnia kości

  Naukowcy z Chinese University of Hong Kong odkryli, że zielona herbata wpływa pozytywnie na proces kościotwórczy, pobudzając proces tworzenia i jednocześnie hamując proces resorpcji kości. Co prowadzi do zwiększenia wytrzymałości kości i zmniejszenia ryzyka złamań.

 4. Zielona herbata ma do 90% więcej cennych składników odżywczych w porównaniu z herbatą czarną

  Proces fermentacji, czyli produkcji herbaty czarnej, pozbawia herbatę w większości cennych polifenoli.

 5. Zielona herbata wpływa korzystnie na wygląd i zdrowie skóry

  Napój jest niezwykle bogatym źródłem antyoksydantów, które walczą ze szkodliwym oddziaływaniem wolnych rodników, odpowiedzialnych między innymi za proces starzenia. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Alabamie zielona herbata chroni także przed rakiem skóry.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz